CSE-217HQ-R1620B Supermicro SuperServer 2U 4-Node Chassis
24x 2.5 SAS/SATA Hot-Swap (não acompanha fonte)
CSE-217HQ-R1620B - SUPERMICRO
clique para ampliar
Você está vendo fotos reais do produto
NCM: 84733011
Condição de CSE-217HQ-R1620B:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-217HQ-R1620B:     12 meses direto com a Net Computadores
*** NÃO ACOMPANHA FONTE PWS-1K62P-1R ***
Main Specifications
Device Type SuperChassis 217HQ-R1620B
Dimensions (WxDxH) 3.47 (88mm) x 17.25 (438mm) x 26.75 (679mm)
Enclosure Color Black
Form Factor 26.75 Depth 2U Rackmount Chassis - supports twin MB of size up to: 6.8 (172mm) x 16.64 (422mm)
Weight 43 lbs / 68 lbs
Processor Support Supports dual, single Intel / AMD processors
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 1x Low-profile AOC slot (per node)
System Cooling
Fans 4x 80mm heavy duty fans with PWM fan speed controls
Front Panel
Buttons 4x Power On/Off button, 4x UID button
Drive Bays
Hot-swap 6x Hot-swap 2.5 SATA drive bays / SAS or enterprise SATA HDD only recommended (per node)
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range Operating Temperature Range 10 - 35C (50 - 95F)
  Non-Operating Temperature Range -40 - 70C (-40 - 158F)
  Humidity Range 8 - 90% non-condensing
  Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing
Power Supply
Certification 80PLUS Platinum Certified
Power Supply 1620W high-efficiency redundant power supply w/ PMBus