CSE-745S2-R800 Chassis SUPERMICRO CSE-745S2-R800 (Bege), Fonte Redundante de 800
Torre/4U - Suporte p/ motherboard 13.68 x 13 (34.7cm x 33cm), Suporte Dual Xeon 1066/800 MHz FSB Pr
CSE-745S2-R800 - SUPERMICRO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
NCM: 84733011
Condição de CSE-745S2-R800:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-745S2-R800:     12 meses direto com a Net Computadores
Principais Características:
800W Redundant Power Supply
8 x 3.5" SCA (Dual Channel)
    Ultra320/160 SCSI Hot-swappable
    Drive Bays
3x 5.25" Peripheral Drive Bays
    (One with Floppy Drive Bezel)
7x Full-height, Full-length
    expansion slot
3x Hot-Swappable Cooling Fans
2x 5000 RPM Hot-Swappable
    Rear-Exhaust Fans
2x Front USB Ports
Locking Bezel with Filter
Power Switch, Reset Switch &
    6 LED Indicators
Form Factor
Tower / 4U chassis support for max. motherboard size - 13.68" x 13" (34.7cm x 33cm)
Processor Support
Dual Xeon® 1066/800 MHz FSB Processors
Dimensions
Height
  • 7.0" (178mm)
Width
  • 17.2" (437mm)
Depth
  • 25.5" (648mm)
Gross Weight
  • 58 lbs (26.3kg)
Available Colors
  • Beige, Black
Expansion Slots
7x PCI expansion slots
Drive Bays
Hot-swap
  • 8x 3.5" SCA Ultra320/160 Hot-swap Drives
Peripheral Bay(s)
  • 2x 5.25" Peripheral Drive Bay
  • 1x 5.25" Bay For Floppy Drive
SCSI Backplane
Dual Channel SCSI Backplane with SAF-TE
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
  • System Reset button
LEDs
  • Power LED
  • Hard drive activity LED
  • 2x Network activity LEDs
  • System Overheat LED
  • Power Fail LED
Ports
  • 2x USB Ports
System Cooling
Fans
  • 3x 5000 RPM Hot-Swappable Cooling Fans
  • 2x 5000 RPM Hot-Swappable Rear Exhaust Fan
System Monitoring
Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range
  • 10 - 35°C (50° to 95° F)
Non-Operating Temperature Range
  • -40 - +70°C (-40° to 158° F)
Humidity Range
  • 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range
  • 5 - 95% non-condensing
Power Supply and Distributor
800W (1 + 1) Redundant AC-DC high-efficiency power supply w/ PFC
AC Voltage
  • 100 - 240V, 50-60Hz, 10-4 Amp
+5V standby
  • 4 Amp
+12V
  • 66 Amp
+5V
  • 30 Amp
+3.3V
  • 24 Amp
-12V
  • 0.6 Amp
Regulatory (Power Supply)
Power Supply Safety / EMC
  • USA - UL listed, FCC
  • Canada - CUL listed
  • China - CCC Mark
  • Europe/CE Mark
  • EN 60950/IEC 60950-Compliant
  • Germany - TUV Certified
Maiores detalhes de CSE-745S2-R800 no site do fabricante:
http://www.supermicro.com/products/chassis/4U/745/SC745S2-R800.cfm
Condição de CSE-745S2-R800:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-745S2-R800:
Principais Características:
800W Redundant Power Supply
8 x 3.5" SCA (Dual Channel)
3x 5.25" Peripheral Drive Bays
    (One with Floppy Drive Bezel)
7x Full-height, Full-length
    expansion slot
3x Hot-Swappable Cooling Fans
2x 5000 RPM Hot-Swappable
    Rear-Exhaust Fans
2x Front USB Ports
Locking Bezel with Filter
Power Switch, Reset Switch &
    6 LED Indicators
Form Factor
Processor Support
Dimensions
Height
  • 7.0" (178mm)
Width
  • 17.2" (437mm)
Depth
  • 25.5" (648mm)
Gross Weight
  • 58 lbs (26.3kg)
Available Colors
  • Beige, Black
Expansion Slots
7x PCI expansion slots
Hot-swap
Peripheral Bay(s)
SCSI Backplane
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
  • System Reset button
LEDs
  • Power LED
  • Hard drive activity LED
  • 2x Network activity LEDs
  • System Overheat LED
  • Power Fail LED
Ports
  • 2x USB Ports
System Cooling
Fans
System Monitoring
Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range
  • 10 - 35°C (50° to 95° F)
  • -40 - +70°C (-40° to 158° F)
Humidity Range
  • 8 - 90% non-condensing
Non-Operating Humidity Range
  • 5 - 95% non-condensing
Power Supply and Distributor
AC Voltage
+5V standby
  • 4 Amp
+12V
  • 66 Amp
+5V
  • 30 Amp
+3.3V