CSE-745TQ-R920B Gabinete Supermicro Server Torre 4U
Fonte Redundante 920W (1+1) 8x Baias Hot Swap 3.5 SAS/SATA
CSE-745TQ-R920B - SUPERMICRO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses Assist. Técnica do Fabricante
Garantia:
NCM: 84733011
Condição de CSE-745TQ-R920B:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-745TQ-R920B:     12 meses Assist. Técnica do Fabricante
  • 920W Redundant 80PLUS Platinum
  • 2x 5.25" Peripheral Drive Bay
  • 1x 5.25" Bay that fits 3.5" bay devices External 5.25" Drive Bays 8 x 3.5" SAS/SATA Hot-Swap Drive Bays
    Specifications
    • Mfr Part Number: CSE-745TQ-R920B
    • Case Type: 4U Rackmount / Tower
    • M/B Type: ATX, EATX; Supports Motherboard Size - 13.68 x 13.00 inch / 34.7 x 33.0 cm
    • Processor Support: Dual, Single Intel / AMD Processors
    • Drive Bays: 8x 3.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays, 2x 5.25" Peripheral Drive Bays, 1x 5.25" Peripheral Drive Bay (fits 3.5" bay devices)
    • Expansion Slots: 7x PCI Expansion slots
    • Backplane: SAS / SATA Hard Drive Backplane w/ SES2
    • Front I/O Panel:
      • Buttons: Power On/Off, System Reset
      • LEDs: Power, Hard Drive Activity, 2x Network Activity, System Overheat, Power Fail
      • Ports: 2x USB Ports
    • Power Supply: 920W 80 PLUS Platinum Certified High-efficiency (94%+) AC-DC Redundant Power Supply w/ PMBus and I2C
    • Color: Black
    • Dimensions (WxDxH): 7.0 x 25.5 x 17.2 inch / 178.0 x 648.0 x 437.0 mm
    • Gross Weight: 62.0 lbs / 28.0 kg
Maiores detalhes de CSE-745TQ-R920B no site do fabricante:
http://www.supermicro.com/products/chassis/4U/745/SC745TQ-R920.cfm
CSE-745TQ-R920B Gabinete Supermicro Server Torre 4U Fonte Redundante 920W (1+1) 8x Baias Hot Swap 3.5 SAS/SATA
Condição de CSE-745TQ-R920B:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-745TQ-R920B:
    Specifications
    • Front I/O Panel:
      • Ports: 2x USB Ports
    • Color: Black