CSE-811L-350B Supermicro SuperChassis Rack 1U ATX
2x Baias SAS SATA 3.5 / Dual or Single Intel or AMD processors ( Não acompanha fonte)
CSE-811L-350B - SUPERMICRO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 84733011
Condição de CSE-811L-350B:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-811L-350B:     12 meses direto com a Net Computadores
Key Features
- 1U rackmount Chassis - supports for maximum motherboard sizes of 12 x 10 and Micro-ATX 9.6 x 9.6
- 2 x 3.5 fixed drive bay
- SAS or enterprise SATA HDD only recommended
- 1U 350W Multi-output Power Supply Gold level 100mm width
- 1 full-height & full-length expansion slot(s) (Riser Card Required)
- 2 x 10cm blower
- 1x PWS-351-1H, 1U 350W MULTI OUTPUT 80PLUS GOLD Power Supply (not included)
Form Factor:
Processor Support:
Dual and Single Intel® and AMD processors
Dimensions:
Height: 1.7 (43 mm)
Width: 16.8 (426 mm)
Depth: 22.6 (574 mm)
Gross Weight: 27 lbs (12.25 kg)
Packaging (W x H x L) : 24.4 (620 mm) x 7.7 (178 mm) x 27.4 (686 mm)
Available Color:
Black
Expansion Slots:
Drive Bays:
2 x 3.5 fixed drive bay SAS or enterprise SATA HDD
Front Panel Buttons:
Power On/Off button
System Reset Button
LEDs:
2 Network Activity LEDs
Fan Fail/System Over Heat LED
HDD activity LED
Power Status LED
Ports:
2x USB Port(s)
Maiores detalhes de CSE-811L-350B no site do fabricante:
http://www.supermicro.com/products/chassis/1U/811/SC811L-350B
Condição de CSE-811L-350B:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-811L-350B:
Key Features
- 2 x 3.5 fixed drive bay
- 2 x 10cm blower
Form Factor:
Processor Support:
Dimensions:
Height: 1.7 (43 mm)
Width: 16.8 (426 mm)
Depth: 22.6 (574 mm)