CSE-827H-R1200B Supermicro SuperChassis Blade Rack 2U
4x Baias Slot Node Blade AoC | 12x baias de HD 3.5 sendo 3x Baias por Node | Não acompanha fonte
CSE-827H-R1200B - SUPERMICRO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
Condição:
Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia:
NCM: 84733011
Condição de CSE-827H-R1200B:    Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia  de  CSE-827H-R1200B:     3 meses direto com a Net Computadores
ATENÇÃO!
Não acompanha kit de trilhos para rack.
Não acompanham fontes de alimentação (comprar separadamente PWS-1K21P-1R)
  • 1200 W high-efficiency (1 1) redundant power supply (Gold Level 93%) - NOT INCLUDED
  • 12x 3.5 Hot-swap SAS/SATA drive trays (3 for each node)
  • 4x Low-Profile AoC Slots (1x slot per node)
  • 4x 80 mm PWM cooling fans
  • Supports twin motherboard size up to: 6.5 (165 mm) x 16.64 (463 mm)
  • Hot-swap motherboard module (adapter card required)
Product SKUs
CSE-827H-R1200B
  • SuperChassis 827H-R1200B (Black)
  • (Renamed from original CSE-827B-R1200B)
Form Factor
28.5 Depth 2 U Rackmount Chassis - supports twin motherboard of size up to: 6.8 (172 mm) x 16.64 (422 mm)
Processor Support
Supports dual, single Intel / AMD processors
Dimensions (stand-alone chassis / package)
Height 3.47 (88 mm) / 11.22 (285 mm)
Width 17.25 (438 mm) / 26.38 (670 mm)
Depth 28.5 (724 mm) / 39.76 (1010 mm)
Gross Weight 43 lbs / 68 lbs
Available Colors Black
Expansion Slots
4x Low-Profile PCI expansion slots (1x slot per node)
Drive Bays
HDD Bay
  • 12x Hot-swap 3.5 SAS/SATA HDD
  • (3 for each node)
  • SAS or enterprise SATA HDD only recommended
Front Panel
Buttons
  • 4x Power On/Off button
  • 4x UID button
LEDs
  • 4x Power status LED
  • 4x UID LED
  • 4x Network activity LEDs
  • 4x System overheat / fan failed / power failed LED
System Cooling
Fans 4x 80 mm PWM cooling fans
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range 5C ~ 35C (41F ~ 95F)
Non-Operating Temperature Range -40C ~ 60C (-40F ~ 140F)
Operating Relative Humidity Range 8% ~ 90% (non-condensing)
Non-Operating Relative Humidity Range 5% - 95% (non-condensing)
Power Supply (Not included)
Redundant 1200 W high-efficiency power supply with PMBus
AC Input
  • 1000 W Output @ 100-140 V, 11.5-8 A, 50-60 Hz
  • 1200 W Output @ 180-240 V, 8-5.5 A, 50-60 Hz
DC Output
  • 1000 W: 12 V / 83 A; 5 V sb / 4 A
  • 1200 W: 12 V / 100 A; 5V sb / 4 A
DC Output with PDB
  • 5 V: 50 A
  • 3.3 V: 30 A
  • -12V: 0.6 A