FSP300-701UH Fonte 1U FSP Group 300W 80 PLus Server
Supply Input voltage 90 - 264 V, Input frequency: 47 Hz TO 63 Hz, input current: 5.0, Amps maximum/
FSP300-701UH - OEM
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 85043119
Condição de FSP300-701UH:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  FSP300-701UH:     12 meses direto com a Net Computadores
Features
80 PLUS
Low Ripple & Noise
Output over voltage protection
Short circuit protection on all outputs
Resettable power shut down
INTERNAL 4 cm fan
Dual +12V output (+12V/1,+12V/2)
100% burn-in under high ambient temperature(50℃)
Vacuum-impregnated transformer
MTBF:100K hours at 25℃
100% Hi-pot tested
Line input fuse protection
Specifications
INPUT SPECIFICATIONS
Input voltage:
90 - 264 V
Input frequency: 47 Hz TO 63 Hz
Input current: 5.0 Amps maximum/115 Vrms,60 Hz;
3.0 Amps maximum/230 Vrms,50 Hz;
OUTPUT SPECIFICATIONS
       ˙Over voltage protection: +5V output: 5.85V min, 6.82V max;
+3.3V output: 3.5V min, 4.5V max;
+12V output: 13.4V min, 15.6V max;
       ˙Overload protection: See specification for the detail
GENERAL SPECIFICATIONS
       ˙Hold-up time: 115V/60Hz 17mSec. Minimum@ Full Load
230V/50Hz 17mSec. Minimum@ Full Load
       ˙Efficiency: 80%
       ˙MTBF: 100,000 hours at full load at 25℃
       ˙Power good signal: Turn on delay time 100ms to 500 ms
ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS
      ˙Operating temperature: 0℃ to +50℃
      ˙Storage temperature: -20℃ to +80℃
      ˙Relative humidity: 5% to 95% RH non-condensing
Tags de FSP300-701UH: FSP300701UH, FSP 300 701UH, Fonte 1U 300W, 80 PLus, Fonte Redundante, Fonte DELL, Fonte HP, Fonte IBM, Fonte Proliant, Fonte Server, Fonte de Alimentação, Fonte de servidor, Fonte para Servidor, OEM, =FSP300-701UH, OEM
FSP300-701UH Fonte 1U FSP Group 300W 80 PLus Server Supply Input voltage 90 - 264 V, Input frequency: 47 Hz TO 63 Hz, input current: 5.0, Amps maximum/
Condição de FSP300-701UH:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  FSP300-701UH:
Features
80 PLUS
Low Ripple & Noise
Output over voltage protection
Resettable power shut down
INTERNAL 4 cm fan
Vacuum-impregnated transformer
MTBF:100K hours at 25℃
100% Hi-pot tested
Line input fuse protection
Specifications
INPUT SPECIFICATIONS
Input voltage:
90 - 264 V
OUTPUT SPECIFICATIONS
GENERAL SPECIFICATIONS
       ˙Efficiency: 80%
ENVIRONMENTAL SPECIFICATIONS
Semelhantes