MIC5205-2.5YM5-TR Linear Voltage Regulator IC Positive
(Embalagem com 10 unidades) Fixed Output 2.5V 150mA SOT-23-5
MIC5205-2.5YM5-TR - MICREL
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85044060
Condição de MIC5205-2.5YM5-TR:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  MIC5205-2.5YM5-TR:     3 meses direto com a Net Computadores
  • Input Voltage-Min: 2.5 V
  • Input Voltage-Max: 16 V
  • Output Voltage Fixed: 2.5 V
  • Dropout Voltage-Max: 275 mV
  • Output Current-Max: 150 mA
Product Category: LDO Voltage Regulators
Manufacturer: Micrel
RoHS: RoHS Details
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SOT-23-5
Output Voltage: 2.5 V
Output Current: 150 mA
Number of Outputs: 1 Output
Input Voltage MAX: 16 V
Output Type: Fixed
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Load Regulation: 0.02 %
Series: MIC5205
Dropout Voltage: 275 mV
Brand: Micrel
Dropout Voltage - Max: 350 mV
Line Regulation: 0.004 %/V
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Packaging: Reel
PSRR / Ripple Rejection - Typ: 75 dB
Maiores detalhes de MIC5205-2.5YM5-TR no site do fabricante:
http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/mic5205.pdf
Tags de MIC5205-2.5YM5-TR: MIC5205-2.5YM5-TR, MIC5205, Regulador de voltagem, Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 150mA SOT-23-5, MIC520525YM5TR, MIC5205, 998-MIC5205-2.5YM5TR, MIC5205-2.5YM5, 576-1257-1-ND, Microchip, MICREL, MICREL
MIC5205-2.5YM5-TR Linear Voltage Regulator IC Positive (Embalagem com 10 unidades) Fixed Output 2.5V 150mA SOT-23-5
Condição de MIC5205-2.5YM5-TR:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  MIC5205-2.5YM5-TR:
  • Input Voltage-Min: 2.5 V
  • Input Voltage-Max: 16 V
  • Output Voltage Fixed: 2.5 V
  • Dropout Voltage-Max: 275 mV
  • Output Current-Max: 150 mA
Manufacturer: Micrel
RoHS: RoHS Details
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SOT-23-5
Output Voltage: 2.5 V
Output Current: 150 mA
Number of Outputs: 1 Output
Input Voltage MAX: 16 V
Output Type: Fixed
Load Regulation: 0.02 %
Series: MIC5205
Dropout Voltage: 275 mV
Brand: Micrel
Dropout Voltage - Max: 350 mV
Line Regulation: 0.004 %/V
Packaging: Reel