MST30C2DPPD Docking Station StarTech USB-C
para Notebook Dual Monitor USB / DisplayPort / HDMI / USB 3.0 A/ USB Type-A / RJ45 Female / Mini-Ja
MST30C2DPPD - StarTech
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
6 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85444200
Condição de MST30C2DPPD:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  MST30C2DPPD:     6 meses direto com a Net Computadores
Description:
Versatile display possibilities, supports dual monitors (DisplayPort and HDMI), a single 4K HDMI display (4096 x 2160p - 24Hz), or a single 4K DP display (3840 x 2160p - 30Hz)
Four USB 3.0 (5Gbps) ports — one USB-C and three USB-A (2x standard, 1x fast-charge and sync)
USB-C host port supplies power, video (DP alt mode), and data connectivity to your laptop
Supports USB Power Delivery Specification 2.0 (up to 60-watts)
Easy-access 3.5 mm headphone and microphone ports
Gigabit Ethernet RJ45 port with Wake-on-LAN (WOL)
Includes a USB-C (USB 3.0) host cable
Specifications:
- Auto MDIXYes
- Compatible Networks - 10/100/1000 Mbps
- Full Duplex Support Yes
- Maximum Data Transfer Rate 5 Gbps (USB 3.0) 2 Gbps (Ethernet; Full-Duplex)
- Maximum Digital Resolutions Single display - DisplayPort - 3840 x 2160 @ 30Hz
- Single Display - HDMI - 3840 x 2160 @ 30Hz
- Dual displays - DisplayPort or HDMI - 1920 x 1200 @ 60Hz
- Type and Rate USB 3.0 - 5 Gbit/s
Details:
Color - Black
Ports Spec
2 x USB Type-C (24 pin) USB 3.0 Female
1 x DisplayPort (20 pin) Female
1 x HDMI (19 pin) Female
1 x USB 3.0 A (Fast-Charge; 9 pin; SuperSpeed) Female
2 x USB Type-A (9 pin) USB 3.0 Female
1 x RJ-45 Female
2 x 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Female
Features:
- USB-C Dual-Monitor Docking Station for Laptops
- MST and Power Delivery
- 4K DP or HDMI
USB Type-C Laptop Docking Station / USB Type C Universal Laptop Dock
- Supports USB Power Delivery up to 60-watts
- Supports DP and HDMI dual monitors or one 4K display
Tags de MST30C2DPPD: Carregador smartphone, tablet, MST30C2DPPD, placa de video USB, VGA USB, placa de vídeo USB, duplicar monitor, dois monitores em um PC, duplicador de monitor, Dual Monitor, Splitter para Monitor, Spliter para Monitor, Y para Monitor, Dual HDMI, Docking Station, Docking Station for Laptops, USB-C Dual-Monitor, workstation, extensor monitor, extensor para dois monitor, extensor para notebook, USB, DisplayPort, HDMI, USB 3.0 A, USB Type-A, RJ-45, STR9415, StarTech
MST30C2DPPD Docking Station StarTech USB-C para Notebook Dual Monitor USB / DisplayPort / HDMI / USB 3.0 A/ USB Type-A / RJ45 Female / Mini-Ja
Condição de MST30C2DPPD:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  MST30C2DPPD:
Description:
Specifications:
- Auto MDIXYes
- Full Duplex Support Yes
Details:
Color - Black
Ports Spec
1 x HDMI (19 pin) Female
1 x RJ-45 Female
Features:
- MST and Power Delivery
- 4K DP or HDMI