PIC12F675-I/SN-KIT5 MCU 8bit PIC RISC 1.75KB Flash 8Pin SOIC
2.5V/3.3V/5V (kit 5 peças)
PIC12F675-I/SN-KIT5 - Microchip
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 85423190
2.5V/3.3V/5V (kit 5 peças)
Condição de PIC12F675-I/SN-KIT5:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  PIC12F675-I/SN-KIT5:     3 meses direto com a Net Computadores
MCU 8 Bit - Flash - PIC12 Family PIC12F6xx Series Microcontrollers - 20 MHz - 1.75 KB - 64 Byte - 8 Pins.
Product Attribute Attribute Value
Manufacturer: Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
Series: PIC12F675
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SOIC-8
Core: PIC12
Program Memory Size: 1.75 kB
Data Bus Width: 8 bit
ADC Resolution: 10 bit
Maximum Clock Frequency: 20 MHz
Number of I/Os: 6 I/O
Data RAM Size: 64 B
Operating Supply Voltage: 2 V to 5.5 V
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Maximum Operating Temperature: 85 C
Packaging: Tube
Brand: Microchip Technology
Data RAM Type: RAM
Data ROM Size: 128 B
Data ROM Type: EEPROM
Height: 1.25 mm
Length: 4.9 mm
Moisture Sensitive: Yes
Number of ADC Channels: 4 Channel
Number of Timers/Counters: 2 Timer
Processor Series: PIC12F
Product: MCU
Product Type: 8-bit Microcontrollers - MCU
Program Memory Type: Flash
Vídeo de PIC12F675-I/SN-KIT5 MCU 8bit PIC RISC 1.75KB Flash 8Pin SOIC
Tags de PIC12F675-I/SN-KIT5: PIC12F675-I/SN, PIC12F675-ISN, PIC12F675-I, PIC12F675, PIC12F675 I, 12F675, PIC12F615-I/MD, PIC12F675-I/P, PIC Microchip 12F, PIC 12, 8-bit Microcontrollers - MCU, =PIC12F675-I/SN, PIC12F675-I/SN, Microchip
PIC12F675-I/SN-KIT5 MCU 8bit PIC RISC 1.75KB Flash 8Pin SOIC 2.5V/3.3V/5V (kit 5 peças)
Condição de PIC12F675-I/SN-KIT5:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  PIC12F675-I/SN-KIT5:
Manufacturer: Microchip
RoHS:
Series: PIC12F675
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SOIC-8
Core: PIC12
Program Memory Size: 1.75 kB
Data Bus Width: 8 bit
ADC Resolution: 10 bit
Number of I/Os: 6 I/O
Data RAM Size: 64 B
Packaging: Tube
Brand: Microchip Technology
Data RAM Type: RAM
Data ROM Size: 128 B
Data ROM Type: EEPROM
Height: 1.25 mm
Length: 4.9 mm
Moisture Sensitive: Yes
Processor Series: PIC12F
Product: MCU
Program Memory Type: Flash
Semelhantes