PPCMK3S600 Fonte Silencer 600W 80P Bronze PFC Semi-Modular
ATX 24pin ATX12V 2x v2.2 EPS12V, 2x 8/6pin PCIe
PPCMK3S600 - OEM
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
Condição:
Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia:
NCM: 85044021
Condição de PPCMK3S600:    Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia  de  PPCMK3S600:     3 meses direto com a Net Computadores
Silencer Mk III 600W
Combining a powerful single 12V rail and premium components, the Mk III balances the needs of enthusiast and professional standards with 100% Japanese 105°C capacitors, continuous output at a demanding 50°C ambient temperature, and heavy-duty protection circuitries. Key features include a 120mm variable RPM fan for quiet operation, well regulated electrical noise and ripple, and 80 Plus® Bronze-level efficiency up to 85% at typical loads.
Features:
  • 600W Continuous @ 50C
  • Dual-GPU Ready
  • 80-Plus Bronze Certified (85% Efficiency); .98 Active PFC
  • 120mm double ball-bearing fan
  • Up to 90% (10dB) Less Noise per Watt
  • 12VDC @46A (Powerful Single Rail)
  • Premium Components with 100% Japanese 105°C Capacitors
  • Modular Cabling Design
  • Automatic Fan Speed Control Circuit
Specifications:
AC Input
Operating Range 90-264 VAC
0.98 power factor
Frequency 50/60Hz
Current 100-240Vrms, 9-4.5A
Efficiency 85% typical load (80 Bronze)
EMI FCC Class-B, CE
DC Output
Output 3.3V@24A, 5V@24A, 12V@46A,
-12V@0.8A, 5VSB@2.5A
Regulation 5% ( 3.3V, 5V, 12V)
5% (-12V, 5Vsb)
Ripple 1% (p-p)
Hold Time 20ms minimum
PG Delay 100-500ms
Safety
Over Voltage Protection 3.3V, 5V, 12V
Over Current Protection 135% OPP
Agency Approval cTÜVus, CB, TÜV, CCC, C-tick,
GOST, BSMI, China RoHS, WEE, RoHS
Environmental
Temperature 0-50°C
Humidity 20-80%
Fan Type 120mm, ball bearing, thermally controlled
Noise 20 - 37dB(A)
Miscellaneous
Compatibility ATX12V
Tags de PPCMK3S600: PPCMK3S600, fonte Semi-Modular, fonte atx modular, fonte Semi Modular, fonte SemiModular ATXm fonte de 600Wm fonte ATX 600W, fonte com conector EPS12V, fonte conector 8 pinos, fonte atx para gamer, fonte gamer 600W, 4+4-pin CPU, 4+4 pinos CPU, usado, seminovo, OEM
PPCMK3S600 Fonte Silencer 600W 80P Bronze PFC Semi-Modular ATX 24pin ATX12V 2x v2.2 EPS12V, 2x 8/6pin PCIe
Condição de PPCMK3S600:
Garantia  de  PPCMK3S600:
Silencer Mk III 600W
Features:
  • 600W Continuous @ 50C
  • Dual-GPU Ready
  • Modular Cabling Design
Specifications:
AC Input
Operating Range 90-264 VAC
0.98 power factor
Frequency 50/60Hz
Current 100-240Vrms, 9-4.5A
EMI FCC Class-B, CE
DC Output
-12V@0.8A, 5VSB@2.5A
Regulation 5% ( 3.3V, 5V, 12V)
5% (-12V, 5Vsb)
Ripple 1% (p-p)
Hold Time 20ms minimum
PG Delay 100-500ms
Safety
Environmental
Temperature 0-50°C
Humidity 20-80%
Noise 20 - 37dB(A)
Miscellaneous
Compatibility ATX12V
Semelhantes