RC0603FR-0733KL Thick Film Resistors SMD 33k Ohms 100mW 0603 1%
bobina com 5000 unidades
RC0603FR-0733KL - YAGEO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85423190
bobina com 5000 unidades
Condição de RC0603FR-0733KL:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  RC0603FR-0733KL:     3 meses direto com a Net Computadores
Manufacturer: Yageo
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:  Details
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Packaging: Reel
Series: RC
Resistance: 33 kOhms
Power Rating: 100 mW (1/10 W)
Tolerance: 1 %
Temperature Coefficient: 100 PPM / C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Maximum Operating Temperature: 155 C
Voltage Rating: 75 V
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Application: High Reliability
Features: -
Height: 0.45 mm
Length: 1.6 mm
Package / Case: -
Product: Thick Film Resistors SMD
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Type: General Purpose
Width: 0.8 mm
Brand: Yageo
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Unit Weight: 0.000071 oz
RC0603FR-0733KL Thick Film Resistors SMD 33k Ohms 100mW 0603 1% bobina com 5000 unidades
Condição de RC0603FR-0733KL:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  RC0603FR-0733KL:
Manufacturer: Yageo
RoHS:  Details
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Packaging: Reel
Series: RC
Resistance: 33 kOhms
Power Rating: 100 mW (1/10 W)
Tolerance: 1 %
Voltage Rating: 75 V
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Application: High Reliability
Features: -
Height: 0.45 mm
Length: 1.6 mm
Package / Case: -
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Type: General Purpose
Width: 0.8 mm
Brand: Yageo
Mounting Style: PCB Mount
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Unit Weight: 0.000071 oz
Semelhantes