SM6T15CA ESD Suppressor TVS Diode 600W 15V Bidirect DO-214A
marcação no componente DX Z729
SM6T15CA - STMicroeletronics
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85044060
marcação no componente DX Z729
Condição de SM6T15CA:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SM6T15CA:     3 meses direto com a Net Computadores
Description The SM6T series are designed to protect sensitive equipment against electrostatic discharges according to IEC 61000-4-2 and MIL STD 883, method 3015, and electrical overstress according to IEC 61000-4-4 and 5. This device is more generally used against surges below 600 W (10/1000 ?s). The Planar technology makes it suitable for high-end equipment and SMPS where low leakage current and high junction temperature are required to provide reliability and stability over time.
The SM6T series are packaged in SMB.
  • All features
    • Peak pulse power: 600W (10/1000 ?s) and 4 kW (8/20 ?s)
    • Stand-off voltage range from 5 V to 188 V
    • Unidirectional and bidirectional types
    • Low leakage current: 0.2 ?A at 25 °C and 1 ?A at 85 °C
    • Operating Tj max: 150 °C
    • High power capability at Tj max.: up to 515 W (10/1000 µs)
    • Lead finishing: matte tin plating
Maiores detalhes de SM6T15CA no site do fabricante:
https://www.st.com/en/protections-and-emi-filters/sm6t15a.html
Tags de SM6T15CA: SM6T15CA, DZ Z729, 600 W 12.8V TVS in SMB, TVS Diode, Transil SM6T Series, Unidirectional, 12.8 V, 27.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins, diodo supressor de curto, ESD diodo, STMicroeletronics
SM6T15CA ESD Suppressor TVS Diode 600W 15V Bidirect DO-214A marcação no componente DX Z729
Condição de SM6T15CA:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SM6T15CA:
  • All features
    • Operating Tj max: 150 °C
Semelhantes