SMAJ200A KIT 10 TVS DIODO SUPRESSOR ESD 400W 200V 324V
DO-214AC-2 5% Uni-Directional (Kit com 10 unidades)
SMAJ200A - LittelFuse
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
7 dias troca. Sem garantia após soldado
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
0 meses direto com a Net Computadores
NCM: 85044060
Comprar via
MERCADO LIVRE
Condição de SMAJ200A:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SMAJ200A:     7 dias troca. Sem garantia após soldado
Outros PNs para este item:     SMAJ200ALFDKR-ND
Features:
  • HalogenFree and RoHS compliant
  • For surface mounted applications in order to optimize board space
  • Low profile package
  • Builtin strain relief
  • Glass passivated junction
  • Low Inductance
  • Excellent clamping capability
  • Repetition Rate (duty cycle): 0.01%
  • Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 Volts to V(BR) for unidirectional types.
  • Typical IR less than 1mA above 10V
  • High temperature soldering: 250 degrees C/10 seconds at terminals
  • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability 94VO
Manufacturer: Littelfuse
Product Category: ESD Suppressors / TVS Diodes
Product Type: TVS Diodes
Polarity: Unidirectional
Working Voltage: 200 V
Number of Channels: 1 Channel
Termination Style: SMD/SMT
Package / Case: DO214AC2
Breakdown Voltage: 224 V
Clamping Voltage: 324 V
Pppm Peak Pulse Power Dissipation: 400 W
Vesd Voltage ESD Contact: 30 kV
Vesd Voltage ESD Air Gap: 30 kV
Cd Diode Capacitance:
Ipp Peak Pulse Current: 1.2 A
Minimum Operating Temperature: 65 C
Maximum Operating Temperature: 150 C
Series: SMAJ
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: Littelfuse
Pd Power Dissipation: 3.3 W
Maiores detalhes de SMAJ200A no site do fabricante:
https://www.littelfuse.com/media?resourcetype=datasheetseitemid=75e32973-b177-4e
SMAJ200A KIT 10 TVS DIODO SUPRESSOR ESD 400W 200V 324V DO-214AC-2 5% Uni-Directional (Kit com 10 unidades)
Condição de SMAJ200A:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SMAJ200A:
Outros PNs para este componente:     SMAJ200ALFDKR-ND
Features:
  • Low profile package
  • Builtin strain relief
  • Glass passivated junction
  • Low Inductance
Manufacturer: Littelfuse
Product Type: TVS Diodes
Polarity: Unidirectional
Working Voltage: 200 V
Number of Channels: 1 Channel
Termination Style: SMD/SMT
Package / Case: DO214AC2
Breakdown Voltage: 224 V
Clamping Voltage: 324 V
Cd Diode Capacitance:
Ipp Peak Pulse Current: 1.2 A
Series: SMAJ
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: Littelfuse
Pd Power Dissipation: 3.3 W
Semelhantes