SSD18MA3120-AX SSD Axiom 120GB SATAIII 2.5 Pol. 6Gb/s
SSD18MA3120-AX - Axiom
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 85235190
Condição de SSD18MA3120-AX:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SSD18MA3120-AX:     12 meses direto com a Net Computadores
Specifications
Engineering
• 5mm thick 1.8” Form Factor
• Lifetime Performance – will not degrade over time
• TRIM support (O/S support required)
• Windows (32-bit & 64-bit), Linux and Mac OSX
• Ultra-efficient Block Management and Wear Leveling
Capacity
• 120GB
Host Interface
• SATA 6Gb/s Compliant, 3.0Gb/s support and 1.5Gb/s support
• Native Command Queuing: 32
• SMART attribute List: Extended
Performance
• Sequential Read: up to 550MB/s
• Sequential Write: up to 515 MB/s
• Random Read IOPS @ 4K blocks: up to 60K
• Random Write IOPS @ 4K blocks: up to 60K
Flash Memory Support
• Supports MLC type
• Number of Flash Buses: 8
Power Consumption
• Typical (mW) 1 sector per bits read) 10^16
Environmental
• Operating Temperature: 0°C to +70°C
Security
• 256-bit AES compliant Data Encryption
• User Selectable Password prior to boot
• User Selectable Password runtime
• Secure Erase (Factory Reset – ATA)
Physical
• Dimensions: 78.5mmx 54mm x 5mm
• Weight: 0.062lb
Maiores detalhes de SSD18MA3120-AX no site do fabricante:
http://www.axiommemory.com/config/products/branded/SSD18MA3120-AX.aspx
Condição de SSD18MA3120-AX:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SSD18MA3120-AX:
Specifications
Engineering
• 5mm thick 1.8” Form Factor
Capacity
• 120GB
Host Interface
• Native Command Queuing: 32
Performance
Flash Memory Support
• Supports MLC type
• Number of Flash Buses: 8
Power Consumption
Environmental
Security
Physical
• Weight: 0.062lb
Semelhantes