SSR-850PD Fonte Seasonic PRIME 850W Full Modular
80 PLUS PLATINUM, Active PFC F3, 135mm FDB Fan Super Quiet Power Supply
SSR-850PD - Seasonic
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 85044021
Condição de SSR-850PD:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SSR-850PD:     12 meses direto com a Net Computadores
Specifications
  • Mfr Part Number: SSR-850PD
  • Features:
    • 80 PLUS Platinum
    • Fluid Dyanamic Fan Bearing
    • Premium Hybrid Fan Control
    • Power Supply Sound
    • Micro Tolerance Load Regulation
    • Cable-free Connection Design
    • Multi-GPU Setup
    • Gold Plated Connectors
  • Type: Intel ATX12V
  • Total Power: 850W
  • Input:
    • Voltage: 100 - 240V
    • Current: 11 - 5.5A
    • Frequency: 50/60Hz
  • MTBF: 150,000 hours (@ 25 C, excl. fan)
  • Output: +3.3V @ 20A, +5V @ 20A, +12V @ 70A, -12V @ 0.3A, +5Vsb @ 3A
  • Connectors: 1x 20/24pin Main Power Connector, 2x 4/8pin CPU Connectors, 6x 6/8pin PCI-Express Connectors, 10x SATA Connectors, 5x 4pin Peripheral Connectors, 1x Floppy Connector
  • Cooling System: 135mm Fluid Dynamic Bearing Fan w/ Premium Hybrid Fan Control
  • Protection: OPP, OVP, UVP, OCP, OTP, SCP
  • Safety and EMC: cTUVus, TUV, CB, CCC, BSMI, EAC
  • Environmental Compliance: Energy Star, RoHS, WEEE, ErP Lot 6, REACH
  • Dimensions (WxLxH): 150.0 x 170.0 x 86.0 mm
Maiores detalhes de SSR-850PD no site do fabricante:
https://seasonic.com/prime/prime-850-w-platinum/
Tags de SSR-850PD: SSR-850PD, SSR850PD, Active PFC F3, 80 PLUS PLATINUM, Seasonic
SSR-850PD Fonte Seasonic PRIME 850W Full Modular 80 PLUS PLATINUM, Active PFC F3, 135mm FDB Fan Super Quiet Power Supply
Condição de SSR-850PD:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SSR-850PD:
Specifications
  • Mfr Part Number: SSR-850PD
  • Features:
    • 80 PLUS Platinum
    • Fluid Dyanamic Fan Bearing
    • Premium Hybrid Fan Control
    • Power Supply Sound
    • Cable-free Connection Design
    • Multi-GPU Setup
    • Gold Plated Connectors
  • Type: Intel ATX12V
  • Total Power: 850W
  • Input:
    • Voltage: 100 - 240V
    • Current: 11 - 5.5A
    • Frequency: 50/60Hz
Semelhantes