29F400TTC-70 Memoria Macronix 4Mbit MX29F400CTTI
NOR Flash Parallel 5V 4Mbit 512K x 8/256K x 16 70ns TSOP-48
29F400TTC-70 - Macronix
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
MERCADO LIVRE
Condição de 29F400TTC-70:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  29F400TTC-70:     3 meses direto com a Net Computadores
FEATURES
524,288 x 8/262,144 x 16 switchable
Single power supply operation
- 5.0V only operation for read, erase and program operation
Fast access time: 55/70/90/120ns
Low power consumption
- 40mA maximum active current(5MHz)
- 1uA typical standby current
Command register architecture
- Byte/word Programming (7us/12us typical)
- Sector Erase (Sector structure 16K-Bytex1, 8K-Bytex2, 32K-Bytex1, and 64K-Byte x7)
Auto Erase (chip e sector) and Auto Program
- Automatically erase any combination of sectors with
Erase Suspend capability.
- Automatically program and verify data at specified address
Erase suspend/Erase Resume
Status Reply
- Data polling erase e Toggle bit for detection of program and cycle completion.
Ready/Busy pin (RY/BY)
- Provides a hardware method of detecting program or erase cycle completion.
- Sector protect/unprotect for 5V only system or 5V/12V system.
Sector protection
- Hardware method to disable any combination of sectors from program or erase operations
100,000 minimum erase/program cycles
Latch-up protected to 100mA from -1V to VCC 1V
Boot Code Sector Architecture
- T Top Boot Sector
- B Bottom Boot Sector
Low VCC write inhibit is equal to or less than 3.2V