AD4U240038G17-B Adata Memoria 8GB DDR4 2400Mhz U-DIMM
288 Pinos (17) 1.2V
AD4U240038G17-B - ADATA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses Assist. Técnica do Fabricante
Garantia:
NCM: 84733042
288 Pinos (17) 1.2V
Condição de AD4U240038G17-B:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  AD4U240038G17-B:     12 meses Assist. Técnica do Fabricante
ADATA Premier DDR4 2400 unbuffered U-DIMM memory is the latest upgrade solution that supports Intels newest platforms for faster data transfer and enhanced power efficiency. Utilizing a 288-pin design, operating voltage has been reduced from 1.5V on DDR3 to 1.2V, which not only helps save power by 20%, but also boosts transfer bandwidth speed to 19.2GB/s. Every chip in ADATA memory modules meets strict JEDEC and RoHS standards, ensuring compatibility, stability, and environmentally friendly products.
SKU AD4U240038G17-B
Specification ADATA AD4U240038G17-B memory module 8 GB DDR4 2400 MHz
Manufacturer ADATA
Vídeo de AD4U240038G17-B Adata Memoria 8GB DDR4 2400Mhz U-DIMM
AD4U240038G17-B Adata Memoria 8GB DDR4 2400Mhz U-DIMM 288 Pinos (17) 1.2V
Condição de AD4U240038G17-B:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  AD4U240038G17-B:
SKU AD4U240038G17-B