AD4U240038G17S Adata Memoria DDR4 8GB 2400Mhz DIMM 288 Pinos
CL15 PC4-19200 Desktop
AD4U240038G17S - ADATA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses Assist. Técnica do Fabricante
Garantia:
NCM: 84733042
CL15 PC4-19200 Desktop
Condição de AD4U240038G17S:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  AD4U240038G17S:     12 meses Assist. Técnica do Fabricante
 DATA Premier DDR4 2400 unbuffered U-DIMM memory is the latest upgrade solution that supports Intels newest platforms for faster data transfer and enhanced power efficiency. Utilizing a 288-pin design, operating voltage has been reduced from 1.5V on DDR3 to 1.2V, which not only helps save power by 20%, but also boosts transfer bandwidth speed to 19.2GB/s. Every chip in ADATA memory modules meets strict JEDEC and RoHS standards, ensuring compatibility, stability, and environmentally friendly products.
Memory:
Internal memory type: DDR4
Module configuration: 1024M x 8
Memory clock speed: 2400 MHz
Memory voltage: 1.2 V
Memory form factor: 288-pin DIMM
Component for: PC
Internal memory: 8 GB
Memory layout (modules x size): 1 x 8 GB
Vídeo de AD4U240038G17S Adata Memoria DDR4 8GB 2400Mhz DIMM 288 Pinos
AD4U240038G17S Adata Memoria DDR4 8GB 2400Mhz DIMM 288 Pinos CL15 PC4-19200 Desktop
Condição de AD4U240038G17S:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  AD4U240038G17S:
Memory:
Internal memory type: DDR4
Memory clock speed: 2400 MHz
Memory voltage: 1.2 V