AMS1117-1.5 Regulador de Tensão AMS1117-1.5V
SOT-223 Regulador de tensão Input 15v max / output 1.5v 1A
AMS1117-1.5 - OEM
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85369090
Condição de AMS1117-1.5:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  AMS1117-1.5:     3 meses direto com a Net Computadores
FEATURES APPLICATIONS - Three Terminal Adjustable or Fixed Voltages* - High Efficiency Linear Regulators 1.5V - Post Regulators for Switching Supplies - Output Current of 1A - 5V to 1.5V Linear Regulator - Operates Down to 1V Dropout - Battery Chargers - Line Regulation: 0.2% Max. - Active SCSI Terminators - Load Regulation: 0.4% Max. - Power Management for Notebook - SOT-223 - Battery Powered Instrumentation