CSE-213A-R720LPB Supermicro SuperChassis Rack 2U
16 Baias 2.5in SAS/SATA 6GBps HotSwap / 2x Fonte Redundante 700W / + Kit Trilho
CSE-213A-R720LPB - SUPERMICRO
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 84733011
Condição de CSE-213A-R720LPB:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  CSE-213A-R720LPB:     12 meses direto com a Net Computadores
  • SC213A-R720LPB Rackmount Enclosure
  • 1 x 26.5 to 36.4 rail set
  • 1 x Black DVD dummy cover
  • 3 x 80x38mm 4-pin PWM fan
  • 1 x Air Shroud for Intel X8, X7 PC
  • 2 x 1U Redundant 720W Power Supply 80 PLUS Gold Level
  • 1 x 24-pin Redundant Power Distributor
  • 16 x 2.5 SAS/SATA HDD trays (black)
  • 1 x 2U SAS / SATA Direct attached Backplane
  • 1 x 16-pin control panel converter cable, 22cm
  • 3 x 4-pin middle fan power extension (PWM), 10.5
  • 1 x Front control cable, round 16 to 16-pin ribbon 20
  • 1 x 5.25 drive tray without rail (square pattern, black)
  • 1 x USB dummy tray - support 1x 2.5 slim HDD (black)
  • 1x Rail Kit rack 19in MCP-290-00053-0N
    Rackmount 2U W/ Redundant (1 1) 720W Power Supply 80 Plus Gold Level Certified, for Motherboard up to 13in x 13.68in maximum size - 16x 2.5in SAS/Sata Hot-Swap Drive Bays w/ SES-II (Dual expanders w/ iPASS Connectors), 2U SAS / Sata Backplane, 7x Low-Profile Expansion Slots, DVD-Rom (Optional), Cooling Air Shroud, Mounting Rails Kit - SC213A-R720LPB (Black)
Main Specifications
Enclosure Color Black
Form Factor 2U chassis support for max. motherboard size - 13 x 13.68, E-ATX and ATX
Weight 54 lbs (24.5kg)
Dimensions (WxDxH) 17.2 (437mm) x 3.5 (89mm) x 24.8 (630mm)
Device Type SuperChassis 213A-R720LPB
Processor
Compatible Processors Supports dual, single Intel® / AMD processors
Peripheral Drives
CD-ROM / DVD-ROM 1x Slim DVD-ROM Drive, 2x USB 1x COM port
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 7x low-profile expansion slots
System Cooling
Fans 3x 80mm 6,300 RPM 4-pin PWM fans
Front Panel
Buttons Power On/Off button, System Reset button
Drive Bays
Hot-swap 16x 2.5 SAS / SATA Hot-swap drive bays - SAS or enterprise SATA HDD only recommended
Peripheral Bays 1x 5.25 peripheral Drive Bay
  1x Optical Drive Bay
  1x USB/COM Port Bay
SAS / SATA Backplane
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range Operating Temperature Range 5°C ~ 35°C (41°F ~ 95°F)
  Non-Operating Temperature Range -40°C ~ 60°C (-40°F ~ 140°F)
  Non-Operating Relative Humidity Range 5% - 95% (non-condensing)
  Operating Relative Humidity Range 8% ~ 90% (non-condensing)