Condição de CSE-217HQ-R1620B: Novo em embalagem comercial
Garantia de CSE-217HQ-R1620B: 12 meses direto com a Net Computadores
| Main Specifications | |
| Device Type | SuperChassis 217HQ-R1620B |
| Dimensions (WxDxH) | 3.47 (88mm) x 17.25 (438mm) x 26.75 (679mm) |
| Enclosure Color | Black |
| Form Factor | 26.75 Depth 2U Rackmount Chassis - supports twin MB of size up to: 6.8 (172mm) x 16.64 (422mm) |
| Weight | 43 lbs / 68 lbs |
| Processor Support | Supports dual, single Intel / AMD processors |
| Expansion / Connectivity | |
| Expansion Slots Total (Free) | 1x Low-profile AOC slot (per node) |
| System Cooling | |
| Fans | 4x 80mm heavy duty fans with PWM fan speed controls |
| Front Panel | |
| Buttons | 4x Power On/Off button, 4x UID button |
| Drive Bays | |
| Operating Environment (System) | |
| Operating Temperature Range | Operating Temperature Range 10 - 35C (50 - 95F) |
| Non-Operating Temperature Range -40 - 70C (-40 - 158F) | |
| Humidity Range 8 - 90% non-condensing | |
| Non-Operating Humidity Range 5 - 95% non-condensing | |
| Power Supply | |
| Certification | 80PLUS Platinum Certified |
| Power Supply | 1620W high-efficiency redundant power supply w/ PMBus |