DGS-3100-48 Switch D-Link DGS-3100-48 48 Portas
48x 10/100/1000 Bast-T com 4 Portas Combo SFP, Cascateável e Gerenciável (Indisponível no momento)
DGS-3100-48 - D-Link LatinAmerica
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
60 meses Assist. Técnica do Fabricante
Garantia:
NCM: 85176259
Condição de DGS-3100-48:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  DGS-3100-48:     60 meses Assist. Técnica do Fabricante
Interface
10/100/1000BASE-T Ports
•48
Combo SFP Slots
•4
RS-232 Console Port
•Yes
Optional Redundant Power Supply
•DPS-500
Stacking
HDMI Stacking Ports
•2
Number of Unit Per Stack (Max)
•6
•Up to 10Gbps with Linear, Topology Up to 20Gbps with Bi-Directional Redundant Ring Topology
Performance
Switch Capacity
•116Gbps
64-Byte Packet Fowarding Rate
•86.31Mpps
MAC Address Table Size
•8K
Packet Buffer
•1.5MB
Jumbo Frame (Max.)
•10,240 Bytes
Physical & Environmental
Power Input
•100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz Internal Universal Power Supply
Power Consumption (Max)
•102.63W
Dimensions (W x D x H)
•17.3in x 12.2in x 1.7 in (440mm x 310mm x 44mm)
Size
•19-inch Rack-Mount Width, 1U Height
Weight
•12.11lbs (5.50kg)
Heat Dissipation
•350.19 BTU/hr
MTBF
•103,924 hrs
Temperature
•Operating: 32° to 104°F (0° to 40°C)
•Storage: -14° to 158° F (-10° to 70° C)
Humidity
•Operating: 10% to 90% non-condensing
•Storage: 5% to 90% non-condensing