DPS-300AB-1 Fonte Redundante Delta Electronics 300 Watts, PN: DPS-300AB-1
Input range: 100-240VAC auto range , single phase, Frequency: 47-63Hz, 300Wats Redundante
DPS-300AB-1 - Delta Eletronics Inc
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
NCM:
0
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 0
Condição de DPS-300AB-1:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  DPS-300AB-1:     12 meses direto com a Net Computadores
ELECTRICAL SPECIFICATIONS
Input range: 100-240VAC auto range , single phase
Frequency: 47-63Hz
Input current: 7A max. @115VAC, 3.5A max. @230VAC, full load
Inrush current; not exceed 60 amps peak at 100 vrms input voltage, measured at cold start
Efficiency: 63% min, at low line 110/220 VAC full load
EMI/EMC: FCC Part 15J Class B, CISPR22/EMC directive 89/336
Maximum power: 300 W Max
Output: 5V @ 31A, 12V @ 8A, 3.3V @ 12V, -5V @ 0.3A, -12V @ 0.4A, +5VSB @ 0.8A
Hold-up time: 16ms min, at maximum o-p (300w) 100v, 50Hz
O/P rise time: less than 100 ms (10% ~ 90% of 0/p Voltage)
Short circuit protection: all outputs short to ground should not damage the power supply
Over current protection: Single power supply operation
Leakage current: 0.75mA at 100 Vac/60Hz
Power good: the unit has an active high TTL compatible signal capable of
Sinking 5mA and sourcing 200 uA. This signal becomes active within 100
~ 500 ms from +5V output reaching steady state. It become inactive at least 1 ms before +5V drop below 4.75V
Operation n temperature: 5-40C
Storage temperature: -20-60C
Humidity: 5-95% RH
CONNECTORS SUMMARY:
1x 20pin main connector
1x 24pin main connector
12x peripheral power connectors
2x floppy power connectors
1x 6-pin aux power connector
1x 10-pin 3-wire special connector
Condição de DPS-300AB-1:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  DPS-300AB-1:
ELECTRICAL SPECIFICATIONS
Frequency: 47-63Hz
Maximum power: 300 W Max
Operation n temperature: 5-40C
Storage temperature: -20-60C
Humidity: 5-95% RH
CONNECTORS SUMMARY:
1x 20pin main connector
1x 24pin main connector