EDS-208A-MM-ST-T Moxa Switch Industrial 6x 10/100BaseTX 2x 100BaseFX
multimodo ST (não gerenciável) -40 à 75°C
EDS-208A-MM-ST-T - MOXA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85176294
Condição de EDS-208A-MM-ST-T:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-208A-MM-ST-T:     12 meses direto com a Net Computadores
- DIP Switches: Enable/Disable broadcast storm protection
- Fiber Ports: 100BaseFX ports (SC/ST connector, multi-mode, single-mode)
- LED Indicators: Power, 10/100M (TP port), 100M (fiber port)
- Overload Current Protection: 1.1 A
- Reverse Polarity Protection: Present
- Input Voltage: 12/24/48 VDC (9.6 to 60 VDC), 18 to 30 VAC (47 to 63 Hz), redundant dual inputs
- Input Current:  EDS-208A-MM/SS:  0.22 A @ 24 V
- Connection: 1 removable 4-contact terminal block
- Flow Control: IEEE 802.3x flow control, back pressure flow control
- Processing Type: Store and Forward
- Operating Temperature:  Standard Models:  -10 to 60C (14 to 140F); Wide Temp. Models:  -40 to 75C (-40 to 167F)
- Storage Temperature: -40 to 85C (-40 to 185F)
- Ambient Relative Humidity: 5 to 95% (non-condensing)
- Time: 425,000 hrs
- Database: Telcordia (Bellcore), GB
- Weight:  EDS-208A:  275 g
- Dimensions: EDS-208A:  50 x 115 x 70 mm (1.96 x 4.52 x 2.76 in)
- Installation: DIN-Rail mounting, wall mounting (with optional kit)
- Housing: Aluminum, IP30 protection
- MAC Table Size: 1 K
- Packet Buffer Size: 512 Kbit
- EMI: FCC Part 15 Subpart B Class A, EN 55022 Class A
- Safety: UL 508, UL 60950-1
- Hazardous Location: UL/cUL Class I Division 2 Groups A/B/C/D, ATEX Zone 2 Ex nC IIC
- Rail Traffic: EN 50121-4
- Shock: IEC 60068-2-27
- Vibration: IEC 60068-2-6
- Freefall: IEC 60068-2-32
- Traffic Control: NEMA TS2
- Wheeled Vehicles: e-Mark (E1) (EDS-208A only)
- Marine: DNV, GL, LR, ABS, NK
Tags de EDS-208A-MM-ST-T: EDS-208A-MM-ST-T, EDS208AMMSTT, EDS 208A MM ST T, Conversor de midia, conversor midia moxa, moxa media converter, conversor de midia multimodo, conversor de fibra, switch industrial multimodo st, switch industrial fibra optica ST, switch industrial fibra ST,, MOXA
Condição de EDS-208A-MM-ST-T:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-208A-MM-ST-T:
- Time: 425,000 hrs
- Weight:  EDS-208A:  275 g
- MAC Table Size: 1 K
- Packet Buffer Size: 512 Kbit
- Safety: UL 508, UL 60950-1
- Rail Traffic: EN 50121-4
- Shock: IEC 60068-2-27
- Vibration: IEC 60068-2-6
- Freefall: IEC 60068-2-32
- Traffic Control: NEMA TS2
- Marine: DNV, GL, LR, ABS, NK