EDS-208A-T Moxa industrial ethernet switch 8x RJ45 10/100BTX
-40 to 75°C não gerenciável
EDS-208A-T - MOXA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
NCM: 85176294
-40 to 75°C não gerenciável
Condição de EDS-208A-T:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-208A-T:     12 meses direto com a Net Computadores
- DIP Switches: Enable/Disable broadcast storm protection
- Fiber Ports: 100BaseFX ports (SC/ST connector, multi-mode, single-mode)
- LED Indicators: Power, 10/100M (TP port), 100M (fiber port)
- Overload Current Protection: 1.1 A
- Reverse Polarity Protection: Present
- Input Voltage: 12/24/48 VDC (9.6 to 60 VDC), 18 to 30 VAC (47 to 63 Hz), redundant dual inputs
- Input Current:  EDS-208A:  0.13 A @ 24 V
- Connection: 1 removable 4-contact terminal block
- Flow Control: IEEE 802.3x flow control, back pressure flow control
- Processing Type: Store and Forward
- Operating Temperature: Standard Models:  -10 to 60C (14 to 140F)
- Wide Temp. Models:  -40 to 75C (-40 to 167F)
- Storage Temperature: -40 to 85C (-40 to 185F)
- Ambient Relative Humidity: 5 to 95% (non-condensing)
- Time: 425,000 hrs
- Database: Telcordia (Bellcore), GB
- Weight:  EDS-208A:  275 g
- Dimensions: EDS-208A:  50 x 115 x 70 mm (1.96 x 4.52 x 2.76 in)
- Installation: DIN-Rail mounting, wall mounting (with optional kit)
- Housing: Aluminum, IP30 protection
- MAC Table Size: 1 K
- Packet Buffer Size: 512 Kbit
- EMI: FCC Part 15 Subpart B Class A, EN 55022 Class A
- Safety: UL 508, UL 60950-1
- Hazardous Location: UL/cUL Class I Division 2 Groups A/B/C/D, ATEX Zone 2 Ex nC IIC
- Rail Traffic: EN 50121-4
- Shock: IEC 60068-2-27
- Vibration: IEC 60068-2-6
- Freefall: IEC 60068-2-32
- Traffic Control: NEMA TS2
- Wheeled Vehicles: e-Mark (E1) (EDS-208A only)
- Marine: DNV, GL, LR, ABS, NK
Tags de EDS-208A-T: EDS-208A-T, EDS208AT, EDS 208A T, industrial Ethernet switches, switch industrial, Conversor de midia, conversor midia moxa, moxa media converter, conversor de midia multimodo, conversor de fibra, conversor multimodo, Moxa industrial ethernet switch 8x RJ45 10/100BTX (IP30 aluminum housing), EDS-208A-T, MOXA
EDS-208A-T Moxa industrial ethernet switch 8x RJ45 10/100BTX -40 to 75°C não gerenciável
Condição de EDS-208A-T:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-208A-T:
- Time: 425,000 hrs
- Weight:  EDS-208A:  275 g
- MAC Table Size: 1 K
- Packet Buffer Size: 512 Kbit
- Safety: UL 508, UL 60950-1
- Rail Traffic: EN 50121-4
- Shock: IEC 60068-2-27
- Vibration: IEC 60068-2-6
- Freefall: IEC 60068-2-32
- Traffic Control: NEMA TS2
- Marine: DNV, GL, LR, ABS, NK