EDS-405A-MM-SC-T Moxa Industrial Ethernet Switch 3x 10/100-BaseTX
2x 100-BaseFX multimodo SC
EDS-405A-MM-SC-T - MOXA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
NCM: 85176294
2x 100-BaseFX multimodo SC
Condição de EDS-405A-MM-SC-T:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-405A-MM-SC-T:     12 meses direto com a Net Computadores
Ethernet Interface
100BaseFX Ports (multi-mode SC connector): 2
Standards:
IEEE 802.3 for 10BaseT
IEEE 802.3u for 100BaseT(X) and 100BaseFX
IEEE 802.3x for flow control
IEEE 802.1D-2004 for Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p for Class of Service
IEEE 802.1Q for VLAN Tagging
IEEE 802.1w for Rapid Spanning Tree Protocol
Ethernet Software Features
Filter: 802.1Q VLAN, GMRP, GVRP, IGMP v1/v2, Port-based VLAN
Industrial Protocols: EtherNet/IP, Modbus TCP
MIB: Bridge MIB, Ethernet-like MIB, MIB-II, P-BRIDGE MIB, RMON MIB Groups 1, 2, 3, 9, RSTP MIB
Redundancy Protocols: RSTP, STP, Turbo Chain, Turbo Ring v1/v2
Time Management: NTP Server/Client, SNTP
Switch Properties
IGMP Groups: 256
MAC Table Size: 2 K
Max. No. of VLANs: 64
Packet Buffer Size: 1 Mbits
Priority Queues: 4
VLAN ID Range: VID 1 to 4094
Serial Interface
Console Port: RS-232 (TxD, RxD, GND), 10-pin RJ45 (115200, n, 8, 1)
DIP Switch Configuration
Ethernet Interface: Turbo Ring, Master, Coupler, Reserve
Input/Output Interface
Alarm Contact Channels: Relay output with current carrying capacity of 1 A @ 24 VDC
Power Parameters
Input Voltage: 12/24/48 VDC, Redundant dual inputs
Operating Voltage: 9.6 to 60 VDC
Input Current:
0.594 A @ 12 VDC
0.286 A @ 24 VDC
0.154 A @ 48 VDC
Overload Current Protection: Supported
Reverse Polarity Protection: Supported
Connection: 1 removable 6-contact terminal block(s)
Physical Characteristics
Housing: Metal
IP Rating: IP30
Dimensions: 53.6 x 135 x 105 mm (2.11 x 5.31 x 4.13 in)
Weight: 650 g (1.44 lb)
Installation: DIN-rail mounting, Wall mounting (with optional kit)
Environmental Limits
Operating Temperature: -40 to 75C (-40 to 167F)
Storage Temperature (package included): -40 to 85C (-40 to 185F)
Ambient Relative Humidity: 5 to 95% (non-condensing)
Tags de EDS-405A-MM-SC-T: EDS-405A-MM-SC-T, EDS405AMMSCT, EDS 405A MM SC T, switch industrial moxa 3 portas 10/100Mbps 2 portas fibra multimodo sc, switch industrial moxa 2 portas fibra sc multimodo, switch industrial moxa fibra ethernet, MOXA
EDS-405A-MM-SC-T Moxa Industrial Ethernet Switch 3x 10/100-BaseTX 2x 100-BaseFX multimodo SC
Condição de EDS-405A-MM-SC-T:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  EDS-405A-MM-SC-T:
Ethernet Interface
Standards:
IEEE 802.3 for 10BaseT
IEEE 802.3x for flow control
IEEE 802.1Q for VLAN Tagging
Ethernet Software Features
Switch Properties
IGMP Groups: 256
MAC Table Size: 2 K
Max. No. of VLANs: 64
Packet Buffer Size: 1 Mbits
Priority Queues: 4
VLAN ID Range: VID 1 to 4094
Serial Interface
DIP Switch Configuration
Input/Output Interface
Power Parameters
Input Current:
0.594 A @ 12 VDC
0.286 A @ 24 VDC
0.154 A @ 48 VDC
Physical Characteristics
Housing: Metal
IP Rating: IP30
Weight: 650 g (1.44 lb)
Environmental Limits