FDMC7200 MOSFET Dual N-Channel PowerTrench 30V 6/8A WDFN8 3x
FDMC7200 - Fairchild Semiconductor
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85423190
Comprar via
MERCADO LIVRE
Condição de FDMC7200:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  FDMC7200:     3 meses direto com a Net Computadores
MOSFET Dual N-Channel PowerTrench MOSFET 30V, 12mohm and 23.5mohm
This device includes two specialized N-Channel MOSFETs in a dual Power33 (3mm x 3mm MLP) package. The switch node has been internally connected to enable easy placement and routing of synchronous buck converters. The control MOSFET (Q1) and synchronous MOSFET (Q2) have been designed to provide optimal power efficiency.
Manufacturer: onsemi
Product Category: MOSFET
Technology: Si
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: Power-33-8
Transistor Polarity: N-Channel
Number of Channels: 2 Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: 30 V
Id - Continuous Drain Current: 6 A, 8 A
Rds On - Drain-Source Resistance: 10 mOhms, 19 mOhms
Vgs - Gate-Source Voltage: - 20 V, 20 V
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: 2.3 V
Qg - Gate Charge: 3.1 nC, 7 nC
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Maximum Operating Temperature: 150 C
Pd - Power Dissipation: 2.2 W
Channel Mode: Enhancement
Tradename: PowerTrench
Series: FDMC7200
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: onsemi / Fairchild
Configuration: Dual
Fall Time: 1.3 ns, 6 ns
Forward Transconductance - Min: 29 S, 56 S
Height: 0.8 mm
Length: 3 mm
Product Type: MOSFET
Rise Time: 3.1 ns, 4 ns
Maiores detalhes de FDMC7200 no site do fabricante:
https://www.mouser.com/datasheet/2/149/FDMC7200-526738.pdf
Condição de FDMC7200:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  FDMC7200:
Manufacturer: onsemi
Product Category: MOSFET
Technology: Si
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: Power-33-8
Transistor Polarity: N-Channel
Number of Channels: 2 Channel
Qg - Gate Charge: 3.1 nC, 7 nC
Pd - Power Dissipation: 2.2 W
Channel Mode: Enhancement
Tradename: PowerTrench
Series: FDMC7200
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: onsemi / Fairchild
Configuration: Dual
Fall Time: 1.3 ns, 6 ns
Height: 0.8 mm
Length: 3 mm
Product Type: MOSFET
Rise Time: 3.1 ns, 4 ns
Semelhantes