GPS-750ABA Fonte Delta Eletronics Server 750W ATX12
80 PLUS certified
GPS-750ABA - Delta Eletronics Inc
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 85044090
80 PLUS certified
Condição de GPS-750ABA:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  GPS-750ABA:     12 meses direto com a Net Computadores
Features
80 PLUS certified power supply helps reduce the power consumption
Support ATX12V V2.3 and EPS12V V2.92
+5Vsb rail with 3.5A offers the abundant power for USB charging
Quad 6-Pin PCI-E connectors support dual extreme-edition graphics card
13.5cm fan moves more air quietly to improve the heat dissipaion over the components
Support OCP/OVP/Short Circuit/No Load Protection
MTBF : >=100,000 hours at ambient temperature
SPECIFICATIONS
Model
GPS-750AB A
Dimension
150(W) x 180(D) x 86(H) mm
Fan Size
135mm
Power Efficiency
>80% at 20%, 50% and 100% load; 80+ certified
Power Factor
Active PFC, PF>0.9 at 100% load
AC Input Voltage
Voltage Range: 90-264V; 11-5.5A; Nomial Voltage: 100-120V/200-240V
DC Output
+3.3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
+12V4
-12V
+5Vsb
Max Current
30A
30A
18A
18A
18A
18A
0.6A
3.5A
Max Combined Power
160W
648W
7.2W
17.5W
727.8W
Max Continuous Power
750W
GPS-750ABA Fonte Delta Eletronics Server 750W ATX12 80 PLUS certified
Condição de GPS-750ABA:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  GPS-750ABA:
Features
SPECIFICATIONS
Model
GPS-750AB A
Dimension
150(W) x 180(D) x 86(H) mm
Fan Size
135mm
Power Efficiency
Power Factor
AC Input Voltage
DC Output
+3.3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
+12V4
-12V
+5Vsb
Max Current
30A
30A
18A
18A
18A
18A
0.6A
3.5A
Max Combined Power
160W
648W
7.2W
17.5W
727.8W
Max Continuous Power
750W
Semelhantes