KVR32N22D8/16 KINGSTON MEMORIA 16GB DDR4 3200MHZ
Cl22 1.2V 288-Pin DIMM
KVR32N22D8/16 - Kingston
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
Garantia:
NCM: 84733042
Cl22 1.2V 288-Pin DIMM
Condição de KVR32N22D8/16:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  KVR32N22D8/16:     12 meses direto com a Net Computadores
Descrição
DDR4
Vantagens
Chip Densities
4Gb 16Gb
Larger DIMM Capacities
Data Rates
1600Mb/s 3200Mb/s
Migration to Higher-Speed I/O
Voltage
1.2V
Reduced Memory Power Demand
Low Voltage Standard
Anticipated at 1.1V
Memory Power Reductions
Internal Banks
16
More Banks
Bank Groups (BG)
4
Faster Burst Accesses
VREF inputs
1 CMD/ADDR
VREFDQ Now Internal
tCK DLL Enabled
667MHz 1.6GHz
Higher Data Rates
tCK DLL Disabled
Undefined to 125MHz
DLL-off now fully supported
Read Latency
AL CL
Expanded Values
Write Latency
AL CWL
Expanded Values
DQ Driver (ALT)
48 -
Optimal for PtP pplications
DQ Bus
POD12
Less I/O Noise and Power
RTT Values (in -)
Support for Higher Data Rates
RTT Not Allowed
Disables during Read Bursts
Ease-of-Use
ODT Modes
Nominal, Dynamic, Park
Add l Control Mode; OTF Value Change
ODT Control
ODT Signaling NOT Required
Ease of ODT Control; Allows Non-ODT Routing, PtP Apps
Multi-Purpose Register
Four Registers 3 Defined, 1 RFU
Provides Additional Specialty Readout
DIMM Types
RDIMM, LRDIMM, UDIMM/ SODIMM
DIMM Pins
288 (R, LR, U); 260 (SODIMM)
RAS
CRC, Parity, Addressability, GDM
More RAS Features, Improved Data Integrity
Vídeo de KVR32N22D8/16 KINGSTON MEMORIA 16GB DDR4 3200MHZ
KVR32N22D8/16 KINGSTON MEMORIA 16GB DDR4 3200MHZ Cl22 1.2V 288-Pin DIMM
Condição de KVR32N22D8/16:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  KVR32N22D8/16:
Descrição
DDR4
Vantagens
Chip Densities
4Gb 16Gb
Larger DIMM Capacities
Data Rates
1600Mb/s 3200Mb/s
Migration to Higher-Speed I/O
Voltage
1.2V
Reduced Memory Power Demand
Low Voltage Standard
Anticipated at 1.1V
Memory Power Reductions
Internal Banks
16
More Banks
Bank Groups (BG)
4
Faster Burst Accesses
VREF inputs
1 CMD/ADDR
VREFDQ Now Internal
tCK DLL Enabled
667MHz 1.6GHz
Higher Data Rates
tCK DLL Disabled
Undefined to 125MHz
DLL-off now fully supported
Read Latency
AL CL
Write Latency
AL CWL
DQ Driver (ALT)
48 -
Optimal for PtP pplications
DQ Bus
POD12
Less I/O Noise and Power
RTT Values (in -)
Support for Higher Data Rates
RTT Not Allowed
Disables during Read Bursts
Ease-of-Use
ODT Modes
Nominal, Dynamic, Park
ODT Control
ODT Signaling NOT Required
Multi-Purpose Register
DIMM Types
RDIMM, LRDIMM, UDIMM/ SODIMM
DIMM Pins
288 (R, LR, U); 260 (SODIMM)
RAS
Semelhantes