LMC555CMM CI Timer LMC555 Socket Micro SMD 8VSSOP 8MSOP
Worlds smallest 555 timer with low power, high accuracy and a Fmax of 3MHz 8-VSSOP -40 to 85
LMC555CMM - National Semiconductor
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
3 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85423190
Condição de LMC555CMM:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  LMC555CMM:     3 meses direto com a Net Computadores
Outros PNs para este item:     LMC555CMM/NOPB
Series: LMC555
Type: Standard
Number of Internal Timers: 1 Timer
Supply Voltage - Max: 15 V
Supply Voltage - Min: 1.5 V
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Maximum Operating Temperature: 125 C
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: VSSOP-8
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Packaging: Reel
Height: 0.86 mm
Length: 3 mm
Width: 3 mm
Brand: National Semiconductor
Propagation Delay - Max: 100 ns (Typ) at 5 V
High Level Output Current: 50 mA
Low Level Output Current: - 10 mA
Operating Supply Current: 50 uA
Pd - Power Dissipation: 555 mW
Product Type: Timers e Support Products
LMC555CMM CI Timer LMC555 Socket Micro SMD 8VSSOP 8MSOP Worlds smallest 555 timer with low power, high accuracy and a Fmax of 3MHz 8-VSSOP -40 to 85
Condição de LMC555CMM:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  LMC555CMM:
Outros PNs para este componente:     LMC555CMM/NOPB
Series: LMC555
Type: Standard
Supply Voltage - Max: 15 V
Supply Voltage - Min: 1.5 V
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: VSSOP-8
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Packaging: Reel
Height: 0.86 mm
Length: 3 mm
Width: 3 mm
Brand: National Semiconductor
Pd - Power Dissipation: 555 mW