M2W-6500P Zippy Fonte Redundante 2U 500W EPS 12V 8 Pin
(Cage + 2x 500W)
M2W-6500P - Zippy
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia:
NCM: 84733011
(Cage + 2x 500W)
Condição de M2W-6500P:    Seminovo testado e pronto para uso!
Garantia  de  M2W-6500P:     12 meses direto com a Net Computadores
Dimension: (WxDxH)
101 x 84 x 300 mm
3.98 x 3.31 x 11.81 inch
3-31/32 x 3-5/16 x 11-13/16 inch
Connectors:
1x 24-pin Main Connector
1x 8-pin EPS 12V
1x 4-pin P4 12V
1x 6-pin AUX
13x 4-pin Peripheral / IDE Power
3x 4-pin Floppy Power
1x 2-pin 3.68mm Buzzer Reset
1x 2-pin 2.54mm TTL Signal
1x LED
Features:
Active PFC (full range), meet IEC-1000-3-2 Class D
12V Max. Current: 32A
Temperature Range:
Operating 0°C ~ 40°C
Storage: -20°C ~ 70°C
Humidity:
Operating: 20%-95%
Non-Operating: 10%-95%
Remarks: 85% is normal condition and 95% is with special coating process.
Dual EMI Noise Inlet Filter: FCC Class B, CISPR22 Class B
Safety: UL 1950, CSA 22.2 No/ 950, TUV IEC 950
Hot-Swappable / Hot-Pluggable Redundancy Function
Hold Up Time: 16ms minimum at full load & 90VAC input voltage
Use 48-pin industrial connectors
Cooling: 2x 38x38x28 mm DC Fans (Module)
AC Inlet in each module
Serial ATA optional
Specification:
Output Wattage: 500W
ATX 2.03, ATX12V(P4), EPS12V, WTX, AMD-GES
Best Solution for: Server, Workstation, Storage System, IPC
Dimension: (WxDxH)
101 x 84 x 300 mm
3.98 x 3.31 x 11.81 inch
Voltage: 105~264 VAC Full Range
Output Characteristics:
Output
Voltage Min. Output
Current Max. Output
Current Peak Output
Current Regulation
Load Regulation
Line Output Ripple &
Noise Max. [P-P]
+5V 2.0 30.00 --- ±5% ±1% 50mV
+12V 2.0 32 --- ±5% ±1% 120mV
-5V 0.05 0.7 --- +5% ~ -10% ±1% 120mV
-12V 0.05 0.7 --- +5% ~ -10% ±1% 120mV
3.3V 1 24 --- ±5% ±1% 50mV
+5VSB 0.1 2 --- +6% ~ -5% ±1% 50mV
Remarks:
> Total Current of +5V and +3.3V not exceed 43A
> Total Output Power not exceed 500W
Maiores detalhes de M2W-6500P no site do fabricante:
http://www.zippy.com.tw/pw/showdetail.aspx?pp_rfnbr=1395
M2W-6500P Zippy Fonte Redundante 2U 500W EPS 12V 8 Pin (Cage + 2x 500W)
Condição de M2W-6500P:
Garantia  de  M2W-6500P:
101 x 84 x 300 mm
3.98 x 3.31 x 11.81 inch
Connectors:
1x 24-pin Main Connector
1x 8-pin EPS 12V
1x 4-pin P4 12V
1x 6-pin AUX
3x 4-pin Floppy Power
1x 2-pin 3.68mm Buzzer Reset
1x 2-pin 2.54mm TTL Signal
1x LED
Features:
12V Max. Current: 32A
Temperature Range:
Operating 0°C ~ 40°C
Storage: -20°C ~ 70°C
Humidity:
Operating: 20%-95%
Non-Operating: 10%-95%
AC Inlet in each module
Serial ATA optional
Specification:
Output Wattage: 500W
101 x 84 x 300 mm
3.98 x 3.31 x 11.81 inch
Output Characteristics:
Output
Voltage Min. Output
Current Max. Output
Current Peak Output
Current Regulation
Load Regulation
Line Output Ripple &
Noise Max. [P-P]
+5V 2.0 30.00 --- ±5% ±1% 50mV
+12V 2.0 32 --- ±5% ±1% 120mV
3.3V 1 24 --- ±5% ±1% 50mV
Remarks:
Semelhantes