NCP3335A Ci 3335A ADJ LDO Voltage Regulator 500mA 2.6 a 12V
NCP3335A - ON Semiconductor
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
7 dias troca. Sem garantia após soldado
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
0 meses direto com a Net Computadores
NCM: 85423190
Comprar via
MERCADO LIVRE
Condição de NCP3335A:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  NCP3335A:     7 dias troca. Sem garantia após soldado
Outros PNs para este item:     NCP3335ADM330R2G, NCP3335AMNADJR2G, NCP3335
Low Dropout Regulator Ultra High Accuracy, Low Iq 500mA
This unique device is guaranteed to be stable without a minimum load current requirement and stable with any type of capacitor as small as 1.0 F.
Features
High Accuracy Over Line and Load (0.9% at 25C)
UltraLow Dropout Voltage at Full Load (260 mV typ.)
No Minimum Output Current Required for Stability
Low Noise (31 Vrms w/10 nF Cnr and 51 Vrms w/out Cnr)
Low Shutdown Current (0.07 A)
Reverse Bias Protected
2.6 V to 12 V Supply Range
Thermal Shutdown Protection
Current Limitation
Requires Only 1.0 F Output Capacitance for Stability
Stable with Any Type of Capacitor (including MLCC)
Available in 1.5 V, 1.8 V, 2.5 V, 2.8 V, 2.85 V, 3.0 V, 3.3 V, 5.0 V and Adjustable Output Voltages
These are PbFree Devices
Applications
PCMCIA Card
Cellular Phones
Camcoders and Cameras
Networking Systems, DSL/Cable Modems
Cable SetTop Box
MP3/CD Players
DSP Supply
Displays and Monitors
Vídeo de NCP3335A Ci 3335A ADJ LDO Voltage Regulator 500mA 2.6 a 12V
Condição de NCP3335A:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  NCP3335A:
Outros PNs para este componente:     NCP3335ADM330R2G, NCP3335AMNADJR2G, NCP3335
Features
Low Shutdown Current (0.07 A)
Reverse Bias Protected
2.6 V to 12 V Supply Range
Thermal Shutdown Protection
Current Limitation
These are PbFree Devices
Applications
PCMCIA Card
Cellular Phones
Camcoders and Cameras
Cable SetTop Box
MP3/CD Players
DSP Supply
Displays and Monitors
Semelhantes