NDR-120-24 Moxa fonte de alimentacao DIN 120W 24VDC 5.0 A
DIN-rail 24 VDC power supply, universal 90 to 264 VAC or 127 to 370 VDC input voltage, -20 to 70°C
NDR-120-24 - MOXA
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
NCM:
à vista no pix
Condição:
Novo em embalagem comercial
Garantia:
NCM: 85423190
Condição de NDR-120-24:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  NDR-120-24:     12 meses direto com a Net Computadores
Output Power Parameters
Wattage
  • 120 W
Voltage
  • 24 VDC
Current Rating
  • 0 to 5 A
Ripple and Noise
  • 120 mVp-p
Voltage Adjustment Range
  • 24 to 28 VDC
Setup/Rise Time at Full Load
  • 2500 ms, 60 ms at 115 VAC
    1200 ms, 60 ms at 230 VAC
Typical Hold Up Time at Full Load
  • 10 ms at 115 VAC
    16 ms at 230 VAC
Input Power Parameters
Typical Efficiency
  • 88%
Typical Current
  • 1.3 A @ 230 VAC, 2.25 A @ 115 VAC
Voltage Range
  • 90 to 264 VAC (47 to 63 Hz)
    127 to 370 VDC
Inrush Current (cold start)
  • 35 A @ 230 VAC, 20 A @ 115 VAC
Overload Protection
Rated Output Power
  • 105 to 160%
Protection Type
  • Constant current limiting, recovers automatically after fault condition is removed
Overvoltage Protection
Overvoltage Range
  • 29 to 33 V
Protection Type
  • Shut down operating voltage, repower on to recover
Physical Characteristics
Housing
  • Metal
Dimensions
  • 123.75 x 125.20 x 40 mm (4.87 x 4.93 x 1.57 in)
Weight
  • 500 g (1.10 lb)
Environmental Limits
Operating Temperature
  • -20 to 65C (-4 to 149F)
Storage Temperature
  • -40 to 85C (-40 to 185F)
Ambient Relative Humidity
  • 20 to 95% (non-condensing)
Max. Operating Temperature at Full Load
  • 45C (113F)
Standards and Certifications
Safety
  • UL 508, EN 62368-1, IEC 62368-1
EMC
  • EN 55032/24, EN 61000-3-2 Class A, EN 61000-3-3
EMS
  • IEC 61000-4-2 ESD: Contact: 4 kV; Air: 8 kV
    IEC 61000-4-3 RS: 80 MHz to 1 GHz: 3 V/m
    IEC 61000-4-4 EFT: Power: 2 kV
    IEC 61000-4-5 Surge: Power: 2 kV
    IEC 61000-4-6 CS: 10 V
    IEC 61000-4-8 PFMF
    IEC 61000-4-11
MTBF
Standards
  • MIL-HDBK-217F
Time
  • 453,334 hrs
NDR-120-24 Moxa fonte de alimentacao DIN 120W 24VDC 5.0 A DIN-rail 24 VDC power supply, universal 90 to 264 VAC or 127 to 370 VDC input voltage, -20 to 70°C
Condição de NDR-120-24:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  NDR-120-24:
Output Power Parameters
Wattage
  • 120 W
Voltage
  • 24 VDC
Current Rating
  • 0 to 5 A
Ripple and Noise
  • 120 mVp-p
Voltage Adjustment Range
  • 24 to 28 VDC
Setup/Rise Time at Full Load
  • 2500 ms, 60 ms at 115 VAC
    1200 ms, 60 ms at 230 VAC
  • 10 ms at 115 VAC
    16 ms at 230 VAC
Input Power Parameters
Typical Efficiency
  • 88%
Typical Current
Voltage Range
  • 90 to 264 VAC (47 to 63 Hz)
    127 to 370 VDC
Inrush Current (cold start)
Overload Protection
Rated Output Power
  • 105 to 160%
Overvoltage Protection
Overvoltage Range
  • 29 to 33 V
Physical Characteristics
Housing
  • Metal
Dimensions
Weight
  • 500 g (1.10 lb)
Environmental Limits
Operating Temperature
  • -20 to 65C (-4 to 149F)
Storage Temperature
  • -40 to 85C (-40 to 185F)
Ambient Relative Humidity
  • 20 to 95% (non-condensing)
  • 45C (113F)
Standards and Certifications
Safety
EMC
EMS
    IEC 61000-4-4 EFT: Power: 2 kV
    IEC 61000-4-6 CS: 10 V
    IEC 61000-4-8 PFMF
    IEC 61000-4-11
MTBF
Standards
  • MIL-HDBK-217F
Time
  • 453,334 hrs
Semelhantes