OPA2350EA/2K5 Amplificador operacional high speed low noise
encapsulamento MSOP8
OPA2350EA/2K5 - Texas Instruments
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
7 dias troca. Sem garantia após soldado
Garantia:
0 meses direto com a Net Computadores
NCM: 85423190
encapsulamento MSOP8
Condição de OPA2350EA/2K5:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  OPA2350EA/2K5:     7 dias troca. Sem garantia após soldado
Dual single supply, rail to rail, high speed, low noise operational amplifier
MSOP8
40mA per Channel 0.5pA 74 dB Instrumentational OP Amps 0.00001A 2.5V~5.5V OPA2350 8 Pins 8MSOP
Manufacturer: Texas Instruments
Product Category: High Speed Operational Amplifiers
RoHS:
Series: OPA2350
Number of Channels: 2 Channel
GBP Gain Bandwidth Product: 38 MHz
SR Slew Rate: 22 V/us
Voltage Gain dB: 122 dB
CMRR Common Mode Rejection Ratio: 90 dB
Output Current per Channel: 40 mA
Ib Input Bias Current: 10 pA
Vos Input Offset Voltage: 150 uV
Supply Voltage Max: 5.5 V
Supply Voltage Min: 2.7 V
Operating Supply Current: 5.2 mA
Minimum Operating Temperature: 40 C
Maximum Operating Temperature: 85 C
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: VSSOP8
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: Texas Instruments
en Input Voltage Noise Density: 7 nV/sqrt Hz
Height: 0.97 mm
Input Type: RailtoRail
Length: 3 mm
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Voltage: 5.5 V
Maiores detalhes de OPA2350EA/2K5 no site do fabricante:
https://www.ti.com/lit/ds/symlink/opa2350.pdf?ts=1679035351687eref_url=https%253
OPA2350EA/2K5 Amplificador operacional high speed low noise encapsulamento MSOP8
Condição de OPA2350EA/2K5:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  OPA2350EA/2K5:
MSOP8
RoHS:
Series: OPA2350
Number of Channels: 2 Channel
SR Slew Rate: 22 V/us
Voltage Gain dB: 122 dB
Ib Input Bias Current: 10 pA
Supply Voltage Max: 5.5 V
Supply Voltage Min: 2.7 V
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: VSSOP8
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Brand: Texas Instruments
Height: 0.97 mm
Input Type: RailtoRail
Length: 3 mm
Moisture Sensitive: Yes