SS-1250XM Fonte Seasonic 1250W 80 PLUS Gold
ATX12V / EPS12V SLI Ready Certified Full Modular Active PFC
SS-1250XM - Seasonic
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
60 meses Assist. Técnica do Fabricante
Garantia:
NCM: 85044021
Condição de SS-1250XM:    Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SS-1250XM:     60 meses Assist. Técnica do Fabricante
SeaSonic
Model
X-1250
Details
Type
ATX12V / EPS12V
Maximum Power
1250W
Fans
1
PFC
Active
Main Connector
20+4Pin
+12V Rails
Single
PCI-Express Connector
8 x 6+2-Pin
SATA Power Connector
11
SLI
SLI Ready
Haswell Support
Certified
CrossFire
No
Modular
Full Modular
Energy-Efficient
80 PLUS GOLD Certified
Input Voltage
90 - 264 V
Output
+3.3V@25A, +5V@25A, +12V@104A, -12V@0.5A, +5VSB@3A
Approvals
CB, cTUVus, TUV, GOST-R, BSMI, CE, UKR, FCC, C-tick
Dimensions
7.48 x 5.91 x 3.39
Weight
10 lbs.
Features
Connectors
20+4-pin x 1
EPS12V / ATX12V 4+4-pin x 1
EPS12V 8-pin x 1
PCI-E 6+2-pin x 8
SATA x 11
Peripheral 4-pin x 8
FDD 4-pin (Y-adapter) x 2
Features
80PLUS Gold Certified Super High Efficiency
Full Modular Cabling Design
DC Connector Module with Integrated VRM [Voltage Regulator Module]
DC to DC Converter Design
Seasonic Hybrid Silent Fan Control
Sanyo Denki San Ace Silent Fan
Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors
Highly Reliable 105? Japanese Brand Capacitors
Tight Voltage Regulation [±3%]
Active Power Factor Correction [99% PF Typical]
High +12V Output
High Current Gold Plated Terminals
Dual Sided PCB Layout
Ultra Ventilation [Honeycomb Structure]
Multi-GPU Technologies Supported
All-in-One DC Cabling Design
Easy Swap Connector
Universal AC Input [Full Range]
Tags de SS-1250XM: SS-1250XM, SS-1250, SS1250XM, SS 1250XM, Fonte 1250 Watts, Fonte Seasonic 1250Watts, Fonte Seasonic 1250 W, Fonte Modular, Fonte Seasonic Modular, Seasonic
SS-1250XM Fonte Seasonic 1250W 80 PLUS Gold ATX12V / EPS12V SLI Ready Certified Full Modular Active PFC
Condição de SS-1250XM:
Novo em embalagem comercial
Garantia  de  SS-1250XM:
SeaSonic
Model
X-1250
Details
Type
ATX12V / EPS12V
Maximum Power
1250W
Fans
1
PFC
Active
Main Connector
20+4Pin
+12V Rails
Single
PCI-Express Connector
8 x 6+2-Pin
SATA Power Connector
11
SLI
SLI Ready
Haswell Support
Certified
CrossFire
No
Modular
Full Modular
Energy-Efficient
80 PLUS GOLD Certified
Input Voltage
90 - 264 V
Output
Approvals
Dimensions
7.48 x 5.91 x 3.39
Weight
10 lbs.
Connectors
20+4-pin x 1
EPS12V / ATX12V 4+4-pin x 1
EPS12V 8-pin x 1
PCI-E 6+2-pin x 8
SATA x 11
Peripheral 4-pin x 8
FDD 4-pin (Y-adapter) x 2
Full Modular Cabling Design
DC to DC Converter Design
Sanyo Denki San Ace Silent Fan
Tight Voltage Regulation [±3%]
High +12V Output
Dual Sided PCB Layout
All-in-One DC Cabling Design
Easy Swap Connector
Semelhantes