US-24-500W Ubiquiti Switch 24 portas Gigabit POE
500W 24V 2 Portas SFP
US-24-500W - Ubiquiti
clique para ampliar
*As imagens podem ser ilustrativas
Garantia:
12 meses direto com a Net Computadores
NCM:
Condição:
Novo em embalagem antiestática
Garantia:
NCM: 85176239
500W 24V 2 Portas SFP
Condição de US-24-500W:    Novo em embalagem antiestática
Garantia  de  US-24-500W:     12 meses direto com a Net Computadores
  The UniFi Switch US-24-500W is 24-Port, Managed PoE Gigabit switch with 500W non-blocking throughput switching performance, Gigabit Ethernet RJ45 and SFP Ports and Auto-Sensing IEEE 802.3af/at PoE. The UniFi Switch offers an extensive suite of advanced Layer-2 switching features and protocols, and also provides layer-3 routing capabilities.
Features:
- (24) Gigabit RJ45 ports
- (2) SFP ports
- (1) Serial console port (reserved for future use)
- Total, non-blocking throughput: 26Gbps
- Switching capacity: 52Gbps
- Forwarding rate: 38.69Mpps
- Maximum power consumption: 500W
- Supports POE IEEE 802.3at/af and 24V Passive PoE
- Rackmountable
- Max power consumption: 500W
Specification:
Dimensions 485.04 x 44.45 x 285.6 mm (19.1 x 1.75 x 11.24)
Switching Capacity 52 Gbps
Forwarding Rate 38.69 Mpps
Max. Power Consumption US-24-500W - 500W
Power Method 100-240VAC/50-60 Hz, Universal Input
Power Supply: AC/DC, Internal, 500W DC
LEDs Per Port
Serial Console Port - N/A
RJ45 Data Ports - PoE, Speed/Link/Activity
SFP Data Ports - Speed/Link/Activity
Networking Interfaces (24) 10/100/1000 Mbps RJ45 Ethernet Ports (2) 1 Gbps SFP Ethernet Ports
Management Interface (1) RJ45 Serial Port, Ethernet In/Out Band
Certifications CE, FCC, IC
Rackmount Yes, 1U High
ESD/EMP Protection Air: ±24 kV, Contact: ±24 kV
Operating Temperature -5 to 40° C (23 to 104° F)
Operating Humidity 5 to 95% Noncondensing
Shock and Vibration ETSI300-019-1.4 Standard
PoE Per Port
PoE Interfaces POE IEEE 802.3af/at (Pins 1, 2 ; 3, 6-)
24VDC Passive PoE (Pins 4, 5 ; 7, 8-)
Max. PoE Wattage per Port by PSE 34.2W
Voltage Range 802.3at Mode 50-57V
Max. Passive PoE Wattage per Port 17W
24V Passive PoE Voltage Range 20-27V
Tags de US-24-500W: US-24-500W, US-24-500W, switch 24 portas Gigabit, hub 24 portas, switch poe, switch 26 portas gigabit, gigabit poe,swicth sfp, 24 portas poe, POE 500W 24V, 24 portas gigabit, 24VDC Passive, US-24-500W-BR, Ubiquiti
US-24-500W Ubiquiti Switch 24 portas Gigabit POE 500W 24V 2 Portas SFP
Condição de US-24-500W:
Novo em embalagem antiestática
Garantia  de  US-24-500W:
Features:
- (24) Gigabit RJ45 ports
- (2) SFP ports
- Rackmountable
- Max power consumption: 500W
Specification:
LEDs Per Port
Serial Console Port - N/A
Certifications CE, FCC, IC
Rackmount Yes, 1U High
PoE Per Port