Outros PNs para este item: 2C256, XC2C256-6CP132C
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD Complex Programmable Logic Devices |
| Series: | XC2C256 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA132 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Number of Macrocells: | 256 |
| Number of I/Os: | 106 I/O |
| Supply Voltage Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage Min: | 1.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | 70 C |
| Maximum Operating Frequency: | 256 MHz |
| Propagation Delay Max: | 5.7 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Number of Logic Array Blocks LABs: | 16 |
| Operating Supply Current: | 21 uA |
| Product Type: | CPLD Complex Programmable Logic Devices |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
Maiores detalhes de XC2C256 no site do fabricante:
https://www.xilinx-adm.com/files/69/102990004.pdf
Condição de XC2C256:
Novo em embalagem comercial
Garantia de XC2C256:
7 dias troca. Sem garantia após soldado
Outros PNs para este componente: 2C256, XC2C256-6CP132C
| Manufacturer: | Xilinx |
| Series: | XC2C256 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA132 |
| Number of I/Os: | 106 I/O |